Aby uruchomić testy umieść plik o nazwie inverse_permutation.asm w katalogu
zad1. Następnie wejdź do niego i skompiluj testy:
./build.sh
Aby uruchomić testy należy wykonać polecenie:
./main
kwasow
- test1 – źle: pusta permutacja jest niepoprawna
- test2 – źle: w tablicy brakuje 0 i jest liczba 3
- test3 – źle: w tablicy jest liczba ujemna, brakuje jedynki
- test4 – żle: jak test2
- test5 – źle: w tablicy powtarza się jedynka, brakuje zera
- test6 – źle: w tablicy powtarza się zero, brakuje jedynki
- test7 – źle: zbyt duży parametr n, zero występuje trzy razy (**uwaga**: test powinien być szybki)
- test8 – dobrze: prosta, poprawna permutacja
- test9 – dobrze: duża, poprawna permutacja
Uwaga! Testy 7 i 9 są pomijane ze względu na duże zużycie pamięci. Czasami udaje się je odpalić, ale zazwyczaj failują. Jeśli masz dostępne ponad 4GB ramu, to możesz je odkomentować.